הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

איך לבחור את הברזים הנכונים בבית

18/12/2018
איך לבחור את הברזים הנכונים בבית

בחירת ברז לצרכים ביתיים אולי נדמית כמו משימה פשוטה אבל ההיפך הוא הנכון. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות בתחום הברזים למשל, יש ברזים מפוסלים בצורות שונות (מעוגלים, ישרים וכו'), יש ברזים מחומרי גלם שונים, יש ברזים שמבוססים על טכנולוגיות חדשניות, יש כאלו שכוללים פונקציות מתקדמות ונחשבים ליצירות הייטקיסטיות לכל דבר ועניין ועוד.

מבחר האופציות מאפשר מצד אחד לרכוש את הברז המושלם – ברז שעונה על כל הצרכים והדרישות מבלי להתפשר על דבר ושמבטיח שביעות רצון מלאה, אך מצד שני דווקא הופך את העניין למורכב. לפניכם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת ברז איכותי לאמבטיה, למטבח או לחדר השירותים:

 

פרמטר ראשון – הנוחות

חיוני שהברז הנבחר יתאים למשתמשים בו, למשל אנשים מבוגרים או ילדים קטנים. כמו כן, יש להתאים את הברז למקום שבו יוצב ולשימושים שהוא יספק. למשל, ברזי מטבח עם אפשרות לאספקת מים מסוננים או זרימת מים חזקה – ברזים שמתאימים לאלו המעוניינים בפונקציות אלו. בתחום הנוחות יש לקחת בחשבון את מיקומי הברזים.

·       ברזים שמיועדים לשימוש במטבח - חשוב שברזים אלו יכללו מנגנון נשלף שמאפשר את ניקוי הכיור ומשטח העבודה בקלות.

·       ברזים לכיור של חדר הרחצה – יש להתאים את הברז לגודל הכיור. למשל, ברז גבוה לא מתאים לכיור צר וקטן כי הוא יגרום להתזות, ברז פרח נחשב אידיאלי מבחינת הנוחות לחדרי רחצה של ילדים ועוד.

·       ברזים לאמבטיה – באמבטיה שעומדת בפני עצמה בחלל הרחצה מומלץ ברז אינטגרלי שנמצא מעל האמבט. ברז חיצוני ברצפה יגרום להיקוות של מים באזור האמבטיה ויסכן את המשתמשים בה בהחלקה.

 

פרמטר שני – האיכות

ברזים הם אמנם מוצר צריכה יחסית נגיש, אבל מומלץ לרכוש ברז איכותי לאמבטיה, למטבח או לחדר השירות כדי להימנע מהחלפת הברזים לאחר תקופת זמן קצרה. כדי להבטיח את איכות הברז מומלץ לוודא מספר דברים: שהוא עשוי מחומרי גלם מובחרים, שהוא נרכש בחנות אמינה (אינטרנטית או פיזית) ושהוא מיוצר ע"י מותג מקצועי.

 

פרמטר שלישי – העיצוב

כדאי שעיצוב הברזים יתאים לשאר הכלים הסניטריים בחלל וישתלב עם הסטייל של הבית כולו. למשל, ברזי נחושת מתאימים למטבח בסגנון כפרי ואילו ברזים שחורים מתאימים למטבח בסגנון מודרני. תחום העיצוב חשוב בעיקר בשני ברזים בבית:

·       ברז המטבח. המטבח נחשב לחלל המרכזי בבית והוא נמצא לרוב גם קרוב פיזית לחלל האירוח (הסלון)

·       ברז שירותי האורחים. בחלל זה השימוש יחסית נמוך אבל מצד שני כאן אפשר ליצור את האפקט הרצוי.

 

פרמטר רביעי – התקנה וטיפול בתקלות

ככלל ההתקנה של ברזים נחשבת לקלה, אך יש ברזים שמצריכים הכנה מראש לצרכי התקנה ושימוש מהנה. למשל, מקלחונים עם ראש גשם מצריכים לחץ מים מתאים. אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא טיפול בתקלות אפשריות. אמנם לרוב כל שרברב יודע לתקן ברזים, אך יש ברזים מורכבים יותר. למשל, פיצוץ בצינור של ראש גשם צמוד תקרה מצריך את פתיחת התקרה לצרכי תיקון.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד