הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

קפה גרג משיקה תפריט טבעוני

3/07/2013
קפה גרג משיקה תפריט טבעוני (הגדל)

רשת קפה גרג הנמצאת בבעלות יאיר מלכה, גלעד אלמוג וניר אדרי, משיקה בימים אלו תפריט טבעוני עשיר שיכלול 11 מנות מגוונות. מדובר ברשת בתי הקפה הראשונה בישראל המציעה ללקוחותיה תפריט טבעוני מלא.

 

לדברי יאיר מלכה מנכ"ל ומבעלי רשת קפה גרג: "מדובר במהלך אסטרטגי וחשוב בתחום בתי הקפה בישראל. מטרתו העיקרית היא לענות על צרכים של קהל הולך וגדל בארץ, אוכלוסיית הטבעונים. רשת קפה גרג ערה לצורך בהרחבת הפעילות והרחבת תמהיל המוצרים.

 

עוד הוסיף מלכה: "מבדיקת שוק שערכה גרג עולה כי ב 5 השנים  האחרונות בולטת מגמה שמתרחבת בקרב  צרכנים רבים בארץ,   הפונים למזון הטבעוני.  לאור זה התקבלה החלטה אסטרטגית להשיק תפריט מגוון ועשיר של מזון טבעוני".

 

אביעד בברסקי, יועץ אורח חיים בריא בלרשת גרג: "הטבעונות, בהגדרתה הכללית והבסיסית ביותר, הינה הימנעות מאכילת מוצרים מן החי (בשר, דגים, ביצים, חלב ולרוב אף דבש והמוצרים הנגזרים מהם). יחד עם זאת, אנשים שונים יוצקים תוכן שונה לתוך הגדרת הטבעונות האישית שלהם. לכן יש מגוון רחב מאד של טבעונים. ישנם טבעונים מטעמי בריאות ויש מטעמי מצפון. או שניהם גם יחד.  יש אף טבעונים מטעמי דת".

עוד ציין בברסקי: "ישנם טבעונים המקפידים על כללים רבים נוספים, כך למשל: הימנעות ממוצרים מעובדים מזיקים (כמו קמח לבן, סוכר לבן וכד'), הפרדות מזון שונות, אכילת מזון חי בלבד (Raw Food) ועוד. כמו כן ישנם טבעונים אשר בחרו בטבעונות מבלי להיות מודעים לצורה הנכונה והבריאה לקיים תפריט ואורך חיים טבעוני ולכן עלולים למצוא עצמם מזיקים לעצמם בתפריט לא מספיק בריא". לדבריו: "תזונה טבעונית נכונה ומאוזנת תעניק: שפע של ויטמינים ומינרלים מגוונים, חלבון מן הצומח, סיבים תזונתיים, פחמימות מלאות ושומנים מהסוג הנכון לגופנו.


כך לדוגמא: ארוחת הבוקר מכילה את מרבית הרכיבים התזונתיים הדרושים - פחמימות (הדגנים שבלחם), קטניות (חומוס), ירקות, אגוזים וזרעונים (שקדים ושומשום) ושומנים ממקור טוב (טחינה ואבוקדו),  המוזלי:  משלב גרנולה (דגן, אגוזים וזרעונים) עם קטנייה (סויה) ופירות טריים, סלט קטניות המשלב דגנים מעולים (קינואה, בורגול) עם קטניות בריאות (עדשים), ועוד מזונות בריאים כמו - עשבי תיבול ירוקים, פטריות, שפע של פירות וירקות טריים, נבטים, מגוון אגוזים, טחינה, שמן זית ועוד.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד