הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

החממה הטכנולוגית של מט"ח יוצאת לסבב גיוס סטארטאפים

30/07/2013

כשנה וחצי לאחר השקתה מודיעה היום MindCet  החממה הטכנולוגית -חינוכית בירוחם על יציאה לסבב גיוס של סטארטאפים עבור המחזור השני. במקביל, משיקה החממה את תכנית 'עמיתי MindCet' שמטרתה לשלב מורים ואנשי חינוך באופן מובנה בתהליך הפיתוח הטכנולגי של מוצרים לבתי הספר ולמערכת החינוך.

 

עבור מחזור היזמים השני שיפתח באוקטובר 2013  מחפשים  ב- MindCet יזמים בעלי רעיונות מבטיחים שיממשו את הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה כדי לשנות את הליכי הלמידה בתוך ומחוץ לבית הספר, בישראל ובעולם”. היזמים שייבחרו יקבלו ליווי צמוד של מומחים מתחום הפדגוגיה, הטכנולוגיה והעסקים במסגרת קבוצתית ובמסגרת אישית,  ונגישות לרשת רחבה של בעלי עניין: יזמים, מומחים עסקיים, מעצבים, אנשי פיתוח, מנהלי מוצר, אנשי חינוך נבחרים ומשקיעים.  היזמים יקבלו הזדמנות במהלך התכנית לנסות את מוצריהם ולבחנם על ידי שמתמשים – תלמידים, מורים ובתי ספר. את היזמים ילוו מנטורים מובילים מהתעשייה בישראל ומעבר לים. התכנית תסתיים ב- מרץ 2014 ב-Demo Day למשקיעים בתל אביב ובניו יורק.

 

היזמים שישתתפו בתכנית ייהנו מפרי השותפות אסטרטגית בין  MindCet  ל-Startupbootcamp. במסגרת השת"פ יכללו בתכנית ההאצה, שתתקיים בערים שונות בישראל, סטארטאפים מתחומי החינוך והמדיה שייהנו משיתוף משאבים ויכולות.  במהלך חודשי התכנית יוכלו היזמים והסטארטאפים לקבל תמיכה כספית, חלל עבודה, חשיפה לאנשי מפתח בתעשיית היי-טק וגישה למשקיעים ומנטורים מהארץ ומחו"ל. 

 

במקביל, יוצאת לדרך תכנית 'עמיתי MindCet' תכנית ייחודית למורים, בשילוב עם מנהלי בתי ספר המאפשרת, בפעם הראשונה בישראל, למורים ואנשי חינוך לקחת חלק אקטיבי בפיתוח של יוזמות טכנולוגיות-חינוכיות. במסגרת זו יחשפו משתתפי התכנית ליצירה של תהליכי חדשנות, מתודולוגיות בניית מוצר, מודלים עסקיים, היכרות עם שוק היזמות בחינוך ועוד.

 

לדברי אבי ורשבסקי, מנהל MindCet: "לאור הצלחת פעילות החממה בשנה האחרונה והצורך ההולך וגובר בשיתופי פעולה בין תעשיית ההיי-טק הישראלית ואנשי חינוך, החלטנו להכפיל את מספר הסטארטאפים במחזור השני של החממה במטרה להאיץ את פיתוחים טכנולוגיים חינוכיים ולעודד מספר גדול יותר של יזמים לפעול בתחום". ורשבסקי התייחס גם לתכנית 'עמיתי MindCet ' וציין כי " בפעם הראשונה בישראל מורים ואנשי חינוך יקחו חלק אקטיבי בפיתוח טכנולוגיות חדשניות למערכת החינוך. התכנית החדשה למעשה מתייחסת למורים לא רק כנסיינים או כיועצים אלא כחלק אינטגרלי ומשפיע בתהליך הפיתוח".

 

במהלך השנה האחרונה לקחו חלק בתכניות השונות בחממה כ--15 יזמים, 3 מהם  גייסו השקעות המשך. בין הפיתוחים הבולטים: מנוע חיפוש ייחודי האפשר סיעור מוחות עם ההמונים ומסייע בכתיבת עבודות ומחקרים, אפליקציה דמוית Waze לילדים האפשרת להם לקבל שאלות טריוויה וללמוד על המסלול בו הם נמצאים. בנוסף, פרסמה החממה כשלושה מחקרים בתחום החינוך והטכנולגיה: מחקר ראשון מסוגו על גיימינג, מחקר על שימוש באייפדים בבתי הספר, וסקירה מקיפה על עתיד הספר הדיגיטאלי. החממה ערכה מספר אירועים שונים במהלך השנה בינהם שני האקאתונים, הכנס הבינלאומי "מעצבים את העתיד", ומפגשים עם תלמידי חטיבת ביניים שפיתחו רעיונות לבית ספר עתידי.

 

גילה בן הר, מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית מסרה: "לפני כשנה מטח הציב לעצמו יעד אסטרטגי  לחבר בצורה מיטבית בין מגזר הסטארט-אפים, על היזמות והיצירתיות שבו לבין מערכת החינוך ובכך להעמיד את מדינת ישראל בחזית החדשנות הטכנולוגית בחינוך. אנו גאים לעמוד ביעד זה באמצעות הפעילות של החממה הטכנולוגית עד כה ובטוחים כי גם המחזור השני של הסטארטאפים יהיה יצירתי וחדשני ויוציא תחת ידיו מוצרים טכנולוגיים פורצי דרך".  

 

יזמים וסטארט-אפים המעוננינים להצטרף למחזור השני של MindCet מוזמנים לפנות באמצעות המייל הבא:  Mindcet@cet.ac.il

 

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד