הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מוזאון ארצות המקרא מציג: הווטסאפ של משפחת החשמונאים

9/12/2015

לדברי אורית לב שגב, סמנכ"לית מוזאון ארצות המקרא: "החשמונאים הצליחו למרוד באחת הממלכות הגדולות והמשמעותיות שהיו קיימות – הממלכה היוונית ההלניסטית. המוזאון מציג ברחבי הגלריות שלל פריטים ארכיאולוגים והיסטוריים מתקופה זו, ובחרנו לנסות להציף את סיפורם של החשמונאים בחג החנוכה הזה בדרך יצירתית והומוריסטית המתחברת לתקשורת הרווחת בימינו אנו – הווטסאפ. אנחנו משתדלים לפעול בדרכים מגוונות ויצירתיות על מנת ליצור חיבור עכשווי, רלוונטי וחווייתי לתכנים ההיסטוריים ולמורשת ולהעניק להם זווית חדשה".

 

לקראת חג החנוכה המבקרים במוזאון ארצות המקרא יוכלו לצפות במוצגים יוונים אותנטיים מרהיבים ביופיים ובחשיבותם ובהם מטבעות הלניסטיים שהוטבעו עבור אנטיוכוס עם הכיתוב "האל המתגלה", כפי שכינה עצמו, וכן כלי חרס עליהם מוטבעות חנוכיות ומנורות מתקופות שונות מהיסטוריית העם היהודי. כאשר בתערוכת הקבע של המוזאון מוצג אחד האוספים החשובים בעולם של המזרח הקרוב הקדום. פסלים, תכשיטים, פסיפסים וכלי חרס מספרים את סיפורם של העמים הנזכרים בתנ"ך דוגמת הבבלים, הפרסים והמצרים הקדמונים. עושר המוצגים הפרוס על פני 21 גלריות מאפשר הצצה נדירה אל חיי היום יום של תרבויות העבר, מערש הציוויליזציה ועד לתקופת התלמוד.

 

 

חנוכה במוזאון ארצות המקרא בירושלים: בעקבות המנורה וסוד השמן, וגם ניסויים וקסמים בעקבות המכבים.  במסגרת הפעילות יצאו המבקרים במוזאון - ילדים והורים, למסע לאיתור המנורה החדשה בעזרתם של שמעון החשמונאי, הלוחשת לשמנים והטבח המבולבל. דרך המסע החוויתי ובאמצעות סדנאות יצירה ייחודיות המבקרים יצרו יחדיו קלידוסקופיים ייחודיים המשלבים שימוש בשמן, צבע ואור, יגלו את סוד שימושיו השונים של השמן ויתנסו בהם. כמו כן, מידי יום בשעה 12:00 בחול המועד חנוכה ייערך במוזאון גם מופע מדליק ומיוחד של ד"ר מולקולה, שישלב ניסויים מדעיים וקסמים ויגולל בתוכו את סיפורו הקסום של חג החנוכה ונסיו. מבוגר ישלם 15 שקלים בלבד ויוכל לשריין עד 4 מקומות לילדים.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד