הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

חריש משיקה שפה תקשורתית חדשה

1/03/2016
חריש משיקה שפה תקשורתית חדשה

המועצה המקומית חריש, הנערכת להפיכתה לעיר החדשה של ישראל, יוצאת במהלך של מיתוג כולל לעיר החדשה תחת המסר: התחלה חדשה. שפה חדשה.

 

לדברי יצחק קשת, ראש מועצת חריש: "העיר החדשה חריש שתחל בחודשים הקרובים לקלוט את המשפחות הראשונות של רוכשי הדירות, היא פרויקט לאומי מהסוג שנעשה במדינת ישראל אחת לעשרים שנים. התושבים העתידיים של חריש מצטרפים למסע מרתק ומסעיר של התחלות חדשות בחיים של אחד ואחת מהם."

 

לדברי ראש המועצה קשת:  "היה לנו חשוב שהצבעוניות שתיבחר תבטא את החיבור לטבע ולאדמה, לצד האורבניות והעירוניות, ויחד עם אופטימיות ותקווה שקיימת במעבר לעיר חדשה. עבורי חריש היא קודם כל הזדמנותהזדמנות להתחיל מחדש ולעשות את הדברים נכון. ביקשתי מהצוות לתת ביטוי לתחושה האישית שלי  על איזו עיר מדהימה חריש הולכת להיות- ואני מאד מקווה שהצלחנו".

 

בחודש יוני 2015 פרסמה המועצה המקומית חריש מכרז למיתוג העיר בעלות כוללת של 1.5 מיליון ₪. המכרז יועד לכל משרדי הפרסום בישראל ולאחר כחודש נבחר משרד הפרסום יהושע TBWA. במסגרת המכרז נדרש משרד הפרסום הנבחר להציג מיתוג ראשוני וחדש לעיר, להכין ספר מותג, להטמיע את המיתוג במרחב העירוני הכולל ולצאת לקמפיין פרסום על מנת להעלות את המודעות לעיר וליתרונותיה בקרב אוכלוסיית היעד.

 

לדברי גיל גורן, סמנכ"ל קריאייטיב  במשרד הפרסום יהושע TBWA:" מיתוג עיר חדשה בישראל הוא אתגר יוצא דופן והוא שונה במהותו ממותגים מסחריים. רצינו מצד אחד לבטא את ההתלהבות שכרוכה בהוויה של עיר חדשה, שאותה ספגנו קודם כל מראש העיר יצחק קשת שהוא עצמו דמות ייחודית, מנהיג מזן חדש שמחובר לשטח ולאנשים, ומצד שני להביא לידי ביטוי את החלומות והציפיות של התושבים החדשים. מצד אחד אופטימיות ואלמנטיים של שמחת חיים ומצד שני סולידיות, עם רגליים על הקרקע, של מנהיגות שמבטיחה וגם מקיימת".

 

בשנת 2010 החליטה הממשלה לקדם את הקמת עיר חריש כפרויקט לאומי. לפני חודשים ספורים אושרה החלטת ממשלה המתקצבת את הפיתוח העירוני בסכום כולל של למעלה ממיליארד ₪. ההחלטה מאגדת בתוכה את כל משרדי הממשלה ומממשת את חזונו של ראש המועצה יצחק קשת, לדאוג לכך שהעיר תחכה לתושביה ולא להיפך.

 

בשבועות הקרובים צפוי להתחיל האכלוס הראשון של העיר החדשה חריש והיא צפויה לקלוט עד סוף 2016 כ-10,000 תושבים.  צפי האכלוס בעיר עומד על כ-500 משפחות (כ-2000 תושבים) מידי רבעון, כך שבתוך עשור צפויה חריש לאכלס כ-100 אלף תושבים, שהם כ-25,000 משפחות.

 

עד כה נמכרו בחריש כ-4,500 דירות, מתוך כ- 6,000 יח"ד שבבנייה. עפ"י נתוני המועצה המקומית חריש 78% מהתושבים שרכשו דירה למגורים בחריש הם זוגות צעירים בגילאי 25-44, 81% מהם נשואים עם ילדים. מחצית מהתושבים שצפויים להגיע לחריש מתגוררים כיום בתל אביב והמרכז, 20% מירושלים והסביבה, 8% מאזור חיפה ו- 7% מאזור חריש.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד