הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

טמבור מפרסמת את תחזית הטרנדים החמים של עולם העיצוב ל-2017

30/01/2017
טמבור מפרסמת את תחזית הטרנדים החמים של עולם העיצוב ל-2017

ניבה יחיאב, מנהלת תחום אדריכלים ועיצוב בטמבור, מציגה את ארבעת הטרנדים שיובילו את עולם העיצוב ב-2017:

תחזית הטרנדים השנתית מתבססת על תופעות בחברה, בכלכלה ובתרבות ואיך הן יכולות להשפיע ולעצב את העתיד שלנו באופן כללי ואת עולם העיצוב והאדריכלות בפרט. העולם משתנה והאופנות, הטעמים והצבעים משתנים בהתאם.

 

Bare Beauty.

התרגלנו לצריכה אינסופית של מוצרים חדשים ונוצצים. במקום לתקן, אנחנו פשוט קונים חדש. אבל בזמן האחרון אנחנו רואים הערכה מחודשת לחומרים במראה הטבעי שלהם – לבטון סדוק, לקמטים של גיל, לשיער אפור. אנחנו רואים את דור ה"מילניאלס" צובע את השיער לאפור ומבינים שהטרנד הוא לא להסתיר צלקות, לא לצבוע את המראה הטבעי והחשוף של החומר. אנחנו רואים כבוד מחודש למלאכת יד, למגע אישי עם החומר. אנחנו רואים בטרנד הזה צבעים עמוקים ועמומים, וטקסטורות של טיח מינרלי במראה טבעי של בטון ואבן.

 

Mute.

הטרנד השני מתבסס על רצון לחיות בריא, במובן הגופני, הרוחני והרגשי. לעצור לרגע את החיים האינטסנסיביים שלנו, להשתיק את כל הפרעות הקשב והריכוז שלנו ולהקשיב לפעימות הלב. רוב הצבעים בטרנד הזה קרים, צבעים מהמשפחה הכחולה והאפורה שבפסיכולוגיה של הצבע מרגיעים אותנו ומזמינים אותנו להתבוננות פנימית. מבחינת החומרים אנחנו מדברים על יוטה וטוויד, בדים פשוטים שמחליפים את המשי והקטיפה, וכמובן גם טקסטורות צבע באפקט יוטה.

 

.BIJOU

הרעיון  של הטרנד השלישי מהמילה הצרפתית "תכשיט", אשר מביא לידי ביטוי את האמירה האינדיבדואלית בעולם העיצוב, שהופכת ליותר ויותר דומיננטית בתחום שלנו. עידן מעצבי העל ואדריכלי הצמרת בא לקיצו. היום כל "מייקר", כל מעצב וכל אדריכל, מטביע חותם אישי. התוצאה היא אקלקטיות עיצובית. כל פריט הוא יחיד ומיוחד לנו, בין אם כאדריכלים ומעצבים ובין אם כלקוחות. מכאן הדימוי של תכשיט – משהו שנעשה במיוחד בשבילך. הגוונים טיפה יותר מתוקים, שכן הבחירות האישיות הן עדיין בגדר מותרות בעולמנו. אנחנו רואים מעט זהב, אבל לא משהו שקופץ בעין, לא משהו פלאשי – כמו איפה שהיינו לפני 10 שנים. הטקסטורה שנבחרה לספר את הסיפור הזה היא הסוויד המטאלי בגוון אפור אבץ: נצנוץ עדין של ייחודיות.

 

HYBRID.

הטרנד האחרון ומרחיק הראות מכולם. איך ייראו החיים של הדורות הצעירים ביותר? דור ה-Z ודור האלפא? איך ייראו חייהם הבוגרים של אלה שנולדו לתוך הרשתות החברתיות? אנחנו בוחרים להסתכל על העתיד לא מהמקום של תיאוריות קונספירציה אפלות ותרחישי יום הדין, אלא מהמקום האופטימי. אנחנו בוחרים להתרגש מהעתיד, ממסעות למאדים וטכנולוגיות לתיקון איברים. לדור הזה אנחנו צופים חומרים יותר חכמים וגימורים יותר פלסטיים, משחקים בין צורה לחומר, כמו חומרים קשים שניתן לקפל ולרכך אותם, או חומרים רכים שאפשר לחזק אותם באמצעות קיפול. העתיד פלאשי, משחקי ובעיקר מפתיע.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד