הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

נתוני אולג'בס: 59 מועמדים על כל משרה בשיווק ופרסום

26/12/2018
נתוני אולג'בס: 59 מועמדים על כל משרה בשיווק ופרסום

דו"ח מצב שוק התעסוקה שלAllJobs  סוקר את השנה החולפת ונותן, זו השנה השישית ברציפות, תמונת מצב מלאה אודות שוק העבודה בישראל. מהנתונים עולה כי הזמן הממוצע למציאת עבודה במהלך 2018 עמד על 3.4 חודשים. למשרות בתחום הניהול הבכיר לקח 4.7 חודשים, בתחום העיצוב 3.9 חודשים, בייצור ותעשיה 3.7 חודשים, וברפואה ופארמה 3.6 חודשים. בתפקידים בהם נדרשים פחות ידע וניסיון זמן החיפוש קצר יותר. כך למשל: בתחומי המכירות (3.0) ותפקידים של נהגים, שליחים והפצה ואדמיניסטרציה (2.7).

תחום הפרסום והשיווק בארץ הוא אחד מהתחרותיים ביותר. על פרסום ושיווק מתמודדים 59 מועמדים על כל משרה. רק משרות בכירים במשק, שכל כל אחת מתמודדים 125 מועמדים, ותחום רכש ולוגיסטיקה (74 מועמדים), הם תחרותיים יותר. הנדסה, נדל"ן, אדמיניסטרציה, כספים וכלכלה, עומד בטווח בין 45 ל- 49 מועמדים לכל משרה.

  

עינב בוימפלד, מסבירה: "חיפוש עבודה ממוצע אורך כ- 3 חודשים. הוא תלוי בגורמים חיצוניים - כמו היצע המשרות שיש בתחום הספציפי בשוק ורמת ההתאמה של המועמד. בתחומים מבוקשים, שכוללים תהליך מיון קפדני, זמן החיפוש יהיה ארוך יותר. לעומתם, בתחומים בלתי מקצועיים, שהדרישות שלהם נמוכות ויש בהם מחסור תמידי של עובדים בשל התחלופה הגבוהה – קל יותר למצוא עבודה במהירות. המסקנה: זמן חיפוש העבודה משקף את הניסיון ורמת המקצועיות של התפקיד המחופש. כך או כך מומלץ שלא לעזוב לפני שמוצאים עבודה חדשה, שכן חיפוש ממוצע נמשך כ- 3 חודשים – זמן לא קצר להישאר ללא מקור פרנסה".

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד