הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

38% מהנשים היו בוחרות לשנות את האף של בן זוגן

3/01/2019
38% מהנשים היו בוחרות לשנות את האף של בן זוגן

סקר חדש שערך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית קובע כי הציבור הישראלי הכי מעוניין לבצע ניתוח פלסטי למתיחת בטן או ניתוח פלסטי באף. המשתתפים בסקר נשאלו מהו הניתוח שהם הכי מעוניינים בו ומהתשובות עלה כי 42.7% מהישראלים רוצים לעשות ניתוח למתיחת הבטן, 30.4% היו מעדיפים ניתוח פלסטי באף, 23.1% היו בוחרים ניתוח פלסטי למתיחת פנים וכן 18.6% רוצים ניתוח פלסטי בעפעפיים. הסקר נערך בקרב 506 משתתפים המהווים מדגם ארצי מייצג את האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל באמצעות מכון IPSOS  (איפסוס) בסיוע החוקר הראשי שי ג'לינוס.

 

עוד עלה מהסקר שנערך לרגל תחילת שנת 2019 וסיום שנת 2018 כי 45%  מהישראלים בני 55 ומעלה מעוניינים לעשות ניתוח פלסטי בעפעפיים, כ - 41% מהצעירים בישראל בני הגיל 18 ועד 24 היו רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף, כ-31% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת החזה, כ-30% מהנשים בישראל רוצות לעשות ניתוח פלסטי למתיחת פנים, כ-24% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים, כ- 22% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי לתיקון מראה החזה (גינקומסטיה), כ-20% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להגדלת החזה, כ- 12% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי להצמדת האוזניים וכ-9% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להקטנת החזה.

 

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: אחרי עשורים בהם ניתוחים פלסטיים היו נפוצים בקרב נשים, ניכרת בשנים האחרונות עלייה דרמטית בביקוש לניתוחים מסוגים שונים בקרב גברים ואני צופה שהמגמה אף תתעצם. עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי לצד שינוי מודל היופי הגברי, הן הסיבות לנסיקה של ניתוחים פלסטיים בקרב גברים. חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי במראה ולהעצים את תחושת הביטחון והאושר, אך יחד עם זאת יש לזכור שמדובר בהליך מורכב. לכל ניתוח יש גם סיכונים, תקופת החלמה וצורך במעקב. אני קורא לציבור גם לשים לב ולוודא שהרופא אצלו בחרתם לבצע את הניתוח הוא חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית. כך תבטיחו עצמכם שהרופא קיבל תואר הניתן על ידי משרד הבריאות, למד לנתח בהדרכת מומחים ותיקים ומתעדכן באופן קבוע בחידושי רפואה מדעיים".

 

למשתתפים בסקר ניתנה האפשרות לבחור יותר מניתוח אחד ולכן הסיכום גדול ממאה אחוזים. זהו סקר כלל ארצי מייצג. ענו על הסקר רק כאלו שמעוניינים בניתוח. שאר תשובות המשתתפים התפלגו כפי שניתן לראות בטבלה הבאה:

 

מהו הניתוח הפלסטי שהכי היית מעוניין בו?

כל הישראלים

ניתוח פלסטי למתיחת הבטן

42.7%

ניתוח פלסטי באף

30.4%

ניתוח פלסטי למתיחת הפנים

23.1%

ניתוח פלסטי בעפעפיים

18.6%

ניתוח פלסטי להרמת החזה הנשי

17.2%

ניתוח פלסטי להגדלת חזה

12.3%

ניתוח פלסטי לתיקון והשטחת חזה גברי נפוח - גינקומסטיה

11.3%

ניתוח פלסטי באוזניים

7.1%

ניתוח פלסטי להקטנת חזה

5.7%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה נשים רוצות (עבור בן זוגן) ? ומה גברים מעדיפים (עבור בנות זוגם)?

בסקר החדש שנערך ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, נשאלו המשתתפות והמשתתפים גם לגבי תיקונים שהיו יכולים בגופם של בנות ובני הזוג באמצעות ניתוח פלסטי, מתשובות המשתתפים עלתה תמונת מצב מעניינת מאוד, 38% מהנשים היו בוחרות לשנות את האף של בן זוגן, 36% מגברים היו בוחרים בשינוי של מתיחת בטן עבור בנות זוגם, 30% מהגברים היו בוחרים שבת זוגם תבצע הרמת חזה.

 

כ- 28% מהגברים אמרו כי היו בוחרים בהגדלת חזה לו יכלו לשנות משהו בגופן של בנות זוגם ומנגד כ 14% מהנשים הודו כי במידה ויכלו, הדבר הראשון שהיו משנות בגופם של בני זוגם היה להגדיל את איבר המין (הפין).  כ - 15% מהגברים היו מעדיפים שבנות זוגם יעשו ניתוח למתיחת פנים וגם כ - 11% מהנשים הודו כי גם הן היו בוחרות במתיחת פנים עבור בן זוגן. כ-17% מהנשים היו מעדיפות שבני זוגן יעשו הרמת עפעפיים ואילו רק 7.2% מהגברים העדיפו לבחור בעפעפיים כאיזור לטיפול עבור בנות זוגם. רק כ-6% מהגברים בישראל היו רוצים שבנות זוגם, דווקא יקטינו את החזה וכ-9% מהנשים היו בוחרות בניתוח הצמדת אוזניים עבור בני זוגן כמו גם 7% מהנשים שהיו מעוניינות שהגברים שלצידן ישטיחו את החזה ויבצעו ניתוח גינקומסטיה שנועד לטפל בתופעה של מראה נשי לחזה גברי. שאר תשובות המשתתפים התפלגו כפי שניתן לראות בטבלה הבאה:

 

חשוב על בן\בת זוגך: במידה ויכולת לשנות או לתקן בהם משהו בגוף מה הדבר הראשון שהיית בוחר לעשות באמצעות ניתוח פלסטי?

גברים

נשים

למתוח את הבטן

35.9%

31.4%

לנתח את האף

18.3%

38.0%

להרים את החזה

29.9%

0%

להגדיל את החזה

28.3%

0%

למתוח את הפנים

15.1%

10.6%

להגדיל את איבר המין (פין)

0%

14.1%

להרים את העפעפיים

7.2%

16.5%

להצמיד את האוזניים

5.6%

9.0%

להשטיח את החזה הגברי הנפוח (גינקומסטיה)

3.6%

7.1%

להקטין את החזה

5.6%

0%

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד