הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אהוד רצאבי: הבושה של המדינה - חוק מוסר תשלומים

26/01/2015
אהוד רצאבי: הבושה של המדינה - חוק מוסר תשלומים

 למעלה מ-800  איש הגיעו לוועידת  SMB 2015 של "מידע כנסים" שהתקיימה  באייר פורט סיטי. להלן עיקרי הדברים מפאנל מיוחד בהשתתפות ח"כים ובכירים מהתחום, בנושא "מדיניות הממשלה בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים". 

 

רו"ח אהוד רצאבי, נשיא להב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, אמר בפאנל שנערך בוועידה : "מגזר העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים המונה קרוב למיליון איש הפסיק להאמין, נמצא על סף קריסה ללא עוגן הצלה".

 

רצאבי ציין כי למרות מספר הצלחות שנרשמו בקדנציה האחרונה, בהם חישוב מס נפרד לבני זוג ותשלום מע"מ על בסיס מזומן, עדיין מדובר בהצלחות נקודתיות.

 

 

"לאנשים בא להקיא מהרטוריקה של99% (מספר המועסקים במשק בעסקים קטנים), הגיע הזמן שממשלת ישראל הבאה לא תטפל בדברים נקודתיים. ראש הממשלה הבא יגדיר שהדברים בראש מעייננו. בארה"ב אומבה אמר שהוא הולך לעבוד למען עסקים קטנים, והגדיר השתתפות שלהם במכרזים. בארה"ב 25% מהמכרזים הפדרליים צריכים להיות מוקצים לעסקים קטנים".

 

 

רצאבי גם התייחס למוסר התשלומים הירוד של השלטון המרכזי, אשר גורם לנפילה של עסקים. לטענתו בגלל לחץ של השלטון המרכזי חוק מוסר התשלומים לא עבר.

 

בתגובה טען זאב ביילסקי, ראש עיריית רעננה כי: "אני מתחייב שמרכז השלטון המקומי יתמוך בחוק להסדרת התשלומים של הרשויות המקומיות".

 

ח"כ איתן כבל אמר כי: " 9 שנים נתניהו מוביל את המדינה שיש בה עשרות אלפי ילדים רעבים והתפיסה של נתניהו היא שרק בעזרת בעלי

הכח העשירים המשק יכול להתקדם, ולכן הוא משקיע בהם ולא בעסקים קטנים".

 

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים, הכריז על קרנות צמיחה חדשות בהיקף 900 מיליון ש"ח, ועל כך שהאוצר אישר תקצוב רב שנתי של בשונה מהתקצוב החד פעמי שפשוט היה נגמר.

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד