הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

נשיא להב הגיש לראש הממשלה תוכנית מדיניות לעסקים קטנים

1/03/2015

אחרי כנס עצמאים ובעלי עסקים קטנים לקראת בחירות 2015 שנערך ע"י להב (לשכת ארגוני העצמאים בישראל) בהשתתפות כל ראשי ובכירי המפלגות (לפיד, בנט, כחלון, ארדן, טרכטנברג וגפני) הוזמן נשיא להב רו"ח אהוד רצאבי לבית ראש הממשלה בנימין נתניהו.  אהוד רצאבי ומנכ"ל הארגון מוטי שפירא הציגו בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו את תוכנית להב למדיניות הממשלה כלפי מגזר העסקים הקטנים והעצמאים אשר גובשה ע"י להב. במהלך הפגישה דנו בחשיבות מגזר זה לכלכלת ישראל, לחברה ולתעסוקה ובדרכים שניתן לסייע ולקדם את המגזר זה.

 רצאבי: "אני מודה לראש הממשלה על הזמנתו והתחייבותו לטיפול בנושא. בתקופת נתניהו חלק מהיסודות לקידום המגזר אכן הונחו. בשנת 2011 בתקופת ראש הממשלה נתניהו התקבלה החלטת ממשלה 3409 שבה מגולמים כל נושאי הליבה של העסקים הקטנים והעצמאים, הממשלה קיבלה החלטה לגבי הביורוקרטיה והרגולציה ונושאים נוספים, אולם רוב הדברים לא יושמו בפועל. המציאות הכלכלית המודרנית מחייבת שינוי גישה למגזר העסקים הקטנים והעצמאים שנמצא בצמיחה מתמדת. כל ממשלה אשר תקום לא תוכל להתעלם ממגזר זה".

 במקביל, במהלך השבוע פרסם ראש הממשלה פוסט בפייסבוק שהתייחס לראשונה לנושאים כלכלים ולמגזר העצמאים והעסקים הקטנים בפרט. בין השאר כתב ראש הממשלה כי "העסקים הקטנים והעצמאיים מהווים מנוע צמיחה חשוב ואמיתי במשק הישראלי. הממשלה בראשותי פעלה בעבר לטובת העצמאים, אולם יש בהחלט מה לעשות כדי לשפר ולסייע לתחום חשוב זה לכן בכוונתי לקדם בתכנית העבודה שלנו לממשלה הבאה מהלך אשר במסגרתו יגובשו קריטריונים למתן דמי אבטלה ודמי מחלה לעצמאיים"

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד