הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אושר בועדת השרים: תיקון חוק המילואימניקים העצמאיים

14/12/2015

אחר שלוש דחיות ועיכובים בירוקרטים רבים, נדונה אתמול בועדת השרים הצעת החוק של ח"כ עופר שלח (יש עתיד), לתיקון העוול הנגרם למילואימניקים עצמאים בכך שהם מקבלים פיצוי לא ראוי על שירות המילואים שלהם. הועדה הצליחה להביא לפיתרון שלא יהיה בחקיקה, אבל יתקן סוף סוף את העוול.

 

משרד הביטחון הבטיח לשנות את פקודות הצבא, ולממן מתקציבו תוספת של 25% לפיצוי שמקבל כל מילואימניק עצמאי, כדי לכסות את ההוצאות הקבועות והפסד ההכנסה הנגרם לו במהלך שירות המילואים.

 

ח"כ עופר שלח: "אני מודה לשר הביטחון על שהבין את חשיבות העניין. נעמוד על המשמר ואם התחיבות משרד הביטחון לא תקוים נחזור למסלול של חקיקה. זהו צעד ראשון בדרך הארוכה, שמטרתה אחת: לעצמאים ובעלי עסקים קטנים תהיה אותה מערכת של זכויות וחובות כמו לשכירים - במילואים, בפנסיה, בפיצוי עבור ימי מחלה ובכל זכות סוציאלית אחרת. על המילואימניקים צריך לשמור; לעצמאים ובעלי העסקים הקטנים צריך להבטיח שוויון. היום זו רק ההתחלה."

 

מתנועת "עצמאים עושים שינוי", שבשבועות האחרונים קיימה קמפיין במדיות החברתיות לתמיכה בהצעת החוק, ציינו כי "אנו מברכים את שר הבטחון, משה (בוגי) יעלון על ההחלטה שנתקבלה היום שעושה צדק עם אלפי אנשי מילואים עצמאיים שנפגעו כתוצאה משיטת החישוב המפלה. תיקון זה נעשה להודות למאבקו העיקש והבלתי מתפשר של ח"כ עפר שלח אשר פועל ללא לאות למען ציבור העצמאים בישראל כיו"ר משותף של השדולה בכנסת. אנו תקווה כי ממשלת ישראל תמשיך ותקדם את אותם ליקויים בחוק אשר פוגעים בציבור העצמאים שמהווים קיטור צמיחה שוב של המשק". 

 

גם בארגון להב, בקבוצת מילואימניקים עצמאיים ובעמותה למען משרתי המילואים, מברכים על ההחלטה: " הגיע הזמן לתיקון בחקיקה שיביא סוף סוף להפסקת האפליה הזועקת לשמים בין מילואימניקים עצמאיים לשכירים במילואים. לא יתכן מצב בו הם נלחמים זה לצד זה אך העצמאים מסכנים לא רק את חייהם אלא גם את מקור פרנסתם. שינוי התקנה יתקן עוול היסטורי ויעשה עם העצמאים צדק כאשר יפסיקו לצד הלחימה והשירות במילואים גם לסבסד את מדינת ישראל".

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד